Jesteś freelancerem, wirtualną asystentką, prowadzisz marketing w mediach społecznościowych? A może tworzysz grafiki, promujesz swoją markę lub marki swoich klientów, współpracujesz z zespołem? Mam dla ciebie listę 8 narzędzi, które ułatwią Ci pracę.

 

Uwielbiam odkrywać nowe narzędzia, ciągle poszukuję też metod na ułatwienie sobie pracy i bardziej efektywną obsługę moich klientów. Na co dzień wykorzystuję wiele narzędzi do tworzenia treści, planowania, czy komunikacji. Poniżej przedstawiam te, które najbardziej przypadły mi do gustu.

 

Zaplanuj posty z Postfity

Postfity – to narzędzie do planowania postów w mediach społecznościowych. Dzięki Postfity możesz zarządzać  publikacjami na Facebooku, Instagramie, LinkedIn czy Twitterze z jednego miejsca. Aplikacja pozwala  zaplanować, dodać do kolejki i publikować treści w najodpowiedniejszym czasie na różnych kontach. Daje możliwość śledzenia zaangażowanie odbiorców w czasie rzeczywistym. Możesz współpracować przy tworzeniu treści z zespołem. Nie masz pomysłu na kontent? Postfity pozwoli Ci się zainspirować, podsuwając interesujące Cię treści na podstawie wcześniej określonych zainteresowań. Aplikacja dostępna jest online, na urządzeniach mobilnych oraz jako dodatek do Chrome.

postfity.com

 

 

Screenshot at May 11 12 38 46 300x140 - Narzędzia ułatwiające pracę freelancera

 

Usuń tło ze zdjęcia z Remove background

Remove background –  to bezpłatna usługa do usuwania tła dowolnego zdjęcia. Działa automatycznie i w 100% intuicyjnie. Nie musisz być grafikiem i używać skomplikowanych programów, by usunąć tło ze zdjęcia i zastąpić je innym. Wystarczy, że wgrasz zdjęcie, a program zrobi resztę. Remove background jest darmowy do użytku osobistego. Komercyjne wykorzystanie wymaga subskrypcji premium .

https://www.remove.bg/

 

Screenshot at May 11 12 53 24 300x164 - Narzędzia ułatwiające pracę freelancera

 

 

 

Konwertowanie plików jeszcze nie było tak proste

Konwerter.net –  to narzędzie online do konwertowania dokumentów, grafiki czy e-booków do różnych formatów. Nie masz programu OpenOffice czy LibreOffice? Użyj konwertera, aby wygenerować plik DOC, DOCX, PDF lub TXT.  Masz czytnik e-booków i potrzebujesz skonwertować książkę do formatu PDF, EPUB, MOBI, AZW, LIT, LFR lub innych? Skorzystaj z formularza na stronie, załącz plik i gotowe!

https://www.konwerter.net/

 

 

 

Screenshot at May 11 12 59 27 300x127 - Narzędzia ułatwiające pracę freelancera

 

 

 

Headliner – poznaj jego niezwykłe możliwości

Headliner –  jest jednym z moich ulubionych narzędzi. Daje naprawdę wiele możliwości dla twórców internetowych. Tworzysz vlog lub podcast? Z tym narzędziem będzie on wyglądał jeszcze lepiej.  Headliner pozwala w łatwy sposób tworzyć wideo, dodawać animacje, podpisy lub  gify, tworzyć transkrypcję (również w języku polskim) czy wave foms. Wideo możesz w łatwy sposób wyeksportować bezpośrednio na YouTube czy swoje konta w mediach społecznościowych.

headliner.app

 

Screenshot at May 11 13 10 28 300x139 - Narzędzia ułatwiające pracę freelancera

 

 

 

Bezpiecznie zmieniaj rozmiar zdjęć z PicResize

PicResize  –  Używasz TinyPNG do kompresowania obrazów? Świetnie, ja też, ale czasem zdarza się, że plik jest tak duży, że Tiny nie radzi sobie z jego kompresją. Wtedy używam  PicResize.  Za jego pomocą możesz zmieniać rozmiar zdjęć bez utraty jakości, przycinać, dodawać specjalne efekty oraz zapisywać gotowe zdjęcia w 4 formatach JPG BMP, PNG, GIF.

  http://picresize.com/

 

 

 

Screenshot at May 11 11 40 25 300x166 - Narzędzia ułatwiające pracę freelancera

 

 

 

Notion – ogranicza Cię tylko wyobraźnia

Notion – to połączenie wielu narzędzi w jedno; Asany,  Evernote, Todoist, Trello i wielu innych. Tu sam tworzysz swoją przestrzeń roboczą i dostosowujesz do swoich potrzeb. Masz do dyspozycji różne układy; możesz dodawać tablice kanban, kalendarz, listy zadań, galerie, video, audio, formularze, notatniki, tabele, tworzyć planner, to do list i workflow.  Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

https://www.notion.so/

 

 

 

 

Screenshot at May 11 13 18 49 300x220 - Narzędzia ułatwiające pracę freelancera

 

 

 

 

Renderforest Cię zaskoczy

Renderforest  – to bezpłatne narzędzia do tworzenia profesjonalnych intro, animacji, pokazów slajdów, promocji i wizualizacji muzyki.  

Mnie szczególnie przypadło do gustu narzędzie  Whiteboard Animation Toolkit. https://www.renderforest.com/

Jak działa? Zobacz poniżej. 

 

 

 

 

 

Ubierz swoją markę w Smartmockupps

Smartmockupps – genialne narzędzie do tworzenia profesjonalnych i estetycznych obrazów marketingowych. Nie musisz mieć zdolności graficznych i używać  Photoshopa. Możesz logo marki umieścić na kubku czy koszulce, swoje zdjęcie na okładce książki lub banerze reklamowym na ulicy. Ty też możesz tworzyć ciekawe grafiki do mediów społecznościowych. 

https://smartmockups.com/

 

LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram